Karısından soğuması istenen kişi

Karısından soğuması istenen bir kocanın ayakkabılarının içine gizlice ayı yağı sürülür. Bu işlem yapılıriken kadının adı söylenir, yüz üç «Estağfurullay ya ilah» ‘denip ayakkabıların içine üfürülür. Erkek, ayakkabılarını her ayakkabılarını  giydiğinde, üç kez, <Ya Hafi» denir. Bir süre sonra, erkek, karısından soğumaya, ‘kadın, ona ayı gibi görümneye başlarmış.
Bu büyüy’ü yapan kimsenin, ‘büyü yapılanları yakından tanıması gerekir. Bu nedenle, büyünün uygulamasında birtakım güçlükler doğar. Daha çok dağ ‘köylerinde uygulanan bu tür ‘büyüler, evdeki kimselerin yakınları arasında yapılır.
2.
Ayı yağı bir ‘beze konur, ocakta ‘biraz ısıtılır, bastırılıp yassılaştırıldıktan sonra üzerine yedi iğne bastırılıp bırakılir. Üç «elham», yedi <ku1huval-lah» okunur, kıbleye doğru ‘üflenir büyünün tutması için tanrıya .yakarılır, adak adanır.
Bir cuma gecesi, yatsıdan önce, ayı yağı, üzerindeki iğnelerle, ‘büyü yapılacak kimsenin evinin saçağına gizlenir. Yağın gizlendiği saçağın, giriş çıkış kapısınm bulunduğu yüzde olması gerekir. Yağın altından geçme gereği yoktur. Bu büyünün yedi gün içinde etkisini gösterdiği, erkeğin y da kadının yatakta ayı gibi koktuğu söylenir.
3. Ayı yağı büyü yapılmak istenen kimsenin yemeğine de gizlice konur. Bunun için üç yüz «Ya Kay •yum söylenir, üç riikaat namaz kılınır. Bu büyü, çokluk, erkeği kadından soğutmak için yapılır.
Kadının gözü başkasında olup da kocasını kendinden soğutmak istiyorsa, ayı yağını kendi üreme organına, ‘kasıklarına, memelerinin altına sürer (az sürer, kokusu yeterlidir).

MEDYUM OLCAY HEMEN-SORU CEVAP

Adınız (zorunlu)

Dua Başlığı(Bulunduğu Sayfadakini Yazın)

Epostanız (zorunlu)

İletiniz

Bir önceki yazımız olan Sevgiyi Arttırma Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir