Borç ve dertlerden kurtulmak için dua

Her birey hayatı boyunca geçim kaygısı ve ihitiyaçlarını karşılamak için maddi bir süreç içerisinde yer alır.Borçlarınızdan hızlıca ve kolayca kurtulmak için okunabilecek dualar vardır. Borçalarınızı hayırlısı ile ödemek ve geçim sıkıntısından kurtulmak için okunacak dua ile rızkın genişlemesi ve daha fazla kazanç kazanç kapısı açılmasını sağlar.

Borçtan kurtulma duası peygamber efendimizin de hadislerinden biridir ve tavsiye edilmiştir. Allah-u Teala’nın bizlere sunduğu bu duaları peygamber efendimiz de okunan dualar arasında bulunmaktadır.

Borçtan, Sıkıntıdan Kurtulmak İçin ve Zengin Eden Salatı Tefriciye Duası

Bu dua borçlardan kurtulmak, başından bulunan sıkıntından kurtulmak, dileğinin gerçek olmasını istemek, belayı def etmek için okunan ve zengin eden bir duadır. Zengin olma konusunda katkı sağlayan bu duayı peygamber efendimizde çok okurmuş. Dua 4444 kez okunmalıdır, dua sayesinde Allah kişilerin muratlarını ve isteklerini yerine getirir. Salatı Tefriciye duası;

”Allahümme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala Seyyidina Muhammedinillezi tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukda bihil-havaicu ve tünalü bihir-reğaibü ve hüsnül-havatimi ve yustaska gamamu bivechihil Kerim ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lumin lek.”

Bir önceki yazımız olan Nazar ve büyülerden korunma duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir